Konferencja Cukrzyca - nie taki słodki problem w Łukowie - podsumowanie projektu edukacyjnego przeprowadzanego przez Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe im. J. Korczaka. Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości o cukrzycy i jej skutkach.
W środę, 17 stycznia 2024 roku, w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja "Cukrzyca - nie taki słodki problem", będąca podsumowaniem projektu edukacyjnego przeprowadzonego przez Szkołę Policealną – Medyczne Studium Zawodowe im. J. Korczaka w Łukowie.
Pod koniec ubiegłego roku łukowska szkoła, jako jedna z 23 placówek, przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran pod hasłem "Światowy Tydzień Świadomości Stopy Cukrzycowej". W ramach tej akcji w szkole opracowano projekt edukacyjny o nazwie "Cukrzyca – nie taki słodki problem". Spotkania z seniorami, które odbyły się w listopadzie i grudniu 2023 roku, skupiały się na badaniach stóp, poziomu cukru, ciśnienia krwi oraz BMI. Celem było zwiększenie świadomości o objawach stopy cukrzycowej i rozwijanie umiejętności słuchaczy w pracy grupowej, organizacji, planowaniu działań oraz rozwiązywaniu problemów.
Program konferencji w Łukowskim Ośrodku Kultury obejmował wykłady i podsumowanie badań w kierunku neuropatii. Uczestnicy otrzymali praktyczne porady dotyczące cukrzycy od doświadczonych praktyków, m.in. mgr Marii Biernackiej, lic. Moniki Napiórkowskiej, mgr Eweliny Toporowicz oraz mgr inż. Magdaleny Kaźmierak-Sadło.
Organizatorami wydarzenia byli Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. J. Korczaka w Łukowie, Polskie Towarzystwo Leczenia Ran oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Konferencja stanowiła ważny krok w kierunku edukacji zdrowotnej społeczności lokalnej, przynosząc wiedzę na temat cukrzycy i jej wpływu na zdrowie
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze