Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski dostał absolutorium i wotum zaufania za 2025. Radny Bober mówi o 33 mln zł dofinansowań i podziałach w PiS.
Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski uzyskał absolutorium oraz wotum zaufania za wykonanie budżetu za 2025 rok. W komentarzu posesyjnym radny Łukasz Bober (Alternatywa dla Łukowa) zwrócił uwagę na rekordowe wyniki finansowe oraz na zaskakujące zachowanie opozycji, a w szczególności szefa klubu PiS, Bartłomieja Bryka.
– Ponieważ rok 2025 był na pewno rokiem lepszym niż lata poprzednie, to można stwierdzić, że nawet pod względem dofinansowań był to rok rekordowy dotychczas, około 33 milionów złotych pozyskanych dodatkowo do budżetu miasta – podkreśla Łukasz Bober.
Reklama
Radny szczegółowo opisał też sytuację, do jakiej doszło podczas debaty i samych głosowań: – Szef klubu radnych PiS pan Bartłomiej przedstawił swój, - zdaniem Bobera - alternatywny raport o stanie miasta, który zakończył tezą, że radni PiS nie poprą wotum dla burmistrza.
- No i potem nastąpiła dosyć ciekawa sytuacja: w głosowaniu przeciwny wotum był tylko szef klubu radnych PiS pan Bartłomiej Bryk, a radni PiS tu nie poszli za swoim szefem, tylko po prostu wstrzymali się od głosu. I tak samo, jeśli chodzi o głosowanie nad absolutorium, radni PiS na sesji zagłosowali za, a szef klubu się wstrzymał - punktuje Bober.
Zdaniem Bobera taka postawa jednoznacznie świadczy o tarciach wewnątrz opozycji:
– Myślę, że po raz drugi radni PiS pokazali, że coś między nimi a szefem klubu nie gra. No, nie chcę publicznie pytać, czy to jest jakieś swoiste wotum nieufności dla pana radnego Bryka, który jest we wszystkim przeciw? Dziękuję radnym PiS i wszystkim radnym, że jednak nie zagłosowali przeciwko wotum. To znaczy, że widzą, że miasto Łuków się rozwija - kończy radny z Alternatywy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
zamiast skupiać się na bryku niech powie co więcej o tym jak rujnują miasto bo dzięki Bogu są radni którzy mówią jak jest
Jak dla mnie pan burmistrz nic nie zrobił oprócz chwalenia się niech wyjdzie na zewnątrz i popatrzy co się dzieje łuków się wyludnia , bo nie ma pracy dla młodych chwalenie się nowymi budynkami i stara kadra w iem że to ostatnia kadencja. Patrząc w strcz to porównać kadencję pana Szóstka i jego wkład w rozwój miasta a obecnego burmistrza to niema porównania kyltory tu więcej zrobił.
Jeden co nie klęka brawo!!!!!!
zamiast skupiać się na bryku niech powie co więcej o tym jak rujnują miasto bo dzięki Bogu są radni którzy mówią jak jest
Jak dla mnie pan burmistrz nic nie zrobił oprócz chwalenia się niech wyjdzie na zewnątrz i popatrzy co się dzieje łuków się wyludnia , bo nie ma pracy dla młodych chwalenie się nowymi budynkami i stara kadra w iem że to ostatnia kadencja. Patrząc w strcz to porównać kadencję pana Szóstka i jego wkład w rozwój miasta a obecnego burmistrza to niema porównania kyltory tu więcej zrobił.
Jeden co nie klęka brawo!!!!!!