Duże zmiany w łukowskich parafiach. Będziecie tęsknić za odchodzącymi księżmi? Lid: Kuria Diecezjalna w Siedlcach ogłosiła oficjalne decyzje personalne. Zmiany nie ominęły Łukowa, Adamowa, Okrzei oraz Trzebieszowa – z częścią wikariuszy musimy się pożegnać, ale witamy też nowych duchownych, w tym neoprezbitera. Czy na liście zmian znaleźliście kapłana ze swojej parafii
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie:
Ks. mgr Łukasz Bąk jr – zwolniony z urzędu wikariusza tej parafii (przeniesiony do Łaskarzewa).
Ks. mgr Kacper Pawluczuk – mianowany nowym wikariuszem tej parafii (przychodzi z Białej Podlaskiej).
Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei:
Ks. mgr Adrian Gendek – zwolniony z urzędu wikariusza tej parafii (przeniesiony do Łosic).
Ks. mgr lic. Grzegorz Matysiak – mianowany nowym wikariuszem tej parafii (przychodzi ze Zbuczyna).
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie:
Ks. mgr Marcin Gnyszka – zwolniony z urzędu wikariusza tej parafii (przeniesiony do Białej Podlaskiej).
Ks. mgr Michał Warakomski – mianowany nowym wikariuszem tej parafii (przychodzi ze Starego Opola).
Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie:
Ks. mgr lic. Krzysztof Korolczuk – zwolniony z zamieszkania w charakterze rezydenta w tej parafii (mianowany wikariuszem w Zbuczynie).
Parafia pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie:
Ks. mgr lic. Radosław Pietruczuk – zwolniony z urzędu wikariusza tej parafii (przeniesiony do Ryk).
Ks. mgr Łukasz Sawicki – mianowany nowym wikariuszem tej parafii (przychodzi z Parysowa).
Parafia pw. św. Brata Alberta w Łukowie:
Ks. mgr Adam Potapczuk – zwolniony z urzędu wikariusza tej parafii (przeniesiony do Białej Podlaskiej).
Parafia pw. św. Brata Alberta w Łukowie:
Ks. mgr Maciej Szcześniak – mianowany wikariuszem tej parafii.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A kiedy biskup zabierze w końcu jego egscelencje księdza pokerzyste z parafii z okrzei ??? Już chyba czas na niego
W oficjalnych dokumentach nie podaje się tytułów zawodowych. Każdy ksiądz kończący seminarium ma mgr. Licencjat też ni coś wielkiego. Opamiętajcie się nie ma czym się chwalić w tych czasach. Ksiadz to ksiądz jakiś sawuarvirw obowiązuje. A nomenklatura kurii mali kogo interesuje.
A kiedy biskup zabierze w końcu jego egscelencje księdza pokerzyste z parafii z okrzei ??? Już chyba czas na niego
W oficjalnych dokumentach nie podaje się tytułów zawodowych. Każdy ksiądz kończący seminarium ma mgr. Licencjat też ni coś wielkiego. Opamiętajcie się nie ma czym się chwalić w tych czasach. Ksiadz to ksiądz jakiś sawuarvirw obowiązuje. A nomenklatura kurii mali kogo interesuje.