Strażacy w akcji! Adamów stał się areną rywalizacji dla najlepszych jednostek OSP. Kto triumfował? Znamy wyniki!
III Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w niedzielę, 17 listopada 2024 roku, na boisku sportowym w Adamowie. W zmaganiach wzięło udział aż sześć drużyn reprezentujących pięć jednostek.
Tegoroczne zawody obejmowały dwie widowiskowe konkurencje: sztafetę pożarniczą 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. Gminę Adamów reprezentowały trzy jednostki OSP – trzy drużyny męskie oraz jedna kobieca.
W kategorii kobiece drużyny pożarnicze zwyciężyły niezrównane strażaczki z OSP Wola Gułowska. Wśród męskich drużyn pożarniczych klasyfikacja wyglądała następująco:
Komisja sędziowska pod przewodnictwem st. kpt. Łukasza Osiaka z Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie czuwała nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Puchary i dyplomy wręczali: st. kpt. Konrad Turski (zastępca komendanta PSP w Łukowie), Karol Ponikowski (Wójt Gminy Adamów), Janusz Ozygała (Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Adamowie) oraz Waldemar Bancerz (Komendant Gminny).
Organizatorzy – Wójt Gminy Adamów, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Adamowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Adamowie – wyrazili wdzięczność za zaangażowanie strażaków i ich ducha sportowej rywalizacji. Zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym, gdzie reprezentować będą swoją jednostkę i gminę.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze