Reklama

Strach na ul. Kiernickich. Kierowcy zrobili sobie skrót, mieszkańcy walczą o próg zwalniający

Mieszkańcy ul. Kiernickich w Łukowie skarżą się na zbyt szybką jazdę. Radna złożyła interpelację do burmistrza i chce progu zwalniającego.

ŁUKÓW. Czy mniejsze, osiedlowe uliczki w naszym mieście muszą zamieniać się w tory wyścigowe? Mieszkańcy ulicy Kiernickich mają już dość bezmyślnych kierowców, którzy za nic mają bezpieczeństwo pieszych. Sprawa urosła do rangi poważnego problemu, a do akcji wkroczyła radna Emilia Chruściel, która  złożyła interpelację do burmistrza Piotra Płudowskiego.

Oficjalne pismo w tej sprawie trafiło na biurko burmistrza 24 czerwca  a dzień później zarejestrowało je Biuro Rady Miasta.

„Kierowcy rozwijają znaczne prędkości”. Ludzie drżą o swoje dzieci

Ulica Kiernickich to spokojna okolica z domkami jednorodzinnymi. Każdego dnia chodzą tędy starsi ludzie, rodzice z wózkami i dzieci bawiące się w pobliżu posesji. Niestety, dla wielu kierowców ta wąska ulica stała się idealnym, szybkim skrótem, na którym można mocniej wcisnąć gaz. Mieszkańcy mówią wprost – sytuacja stała się niebezpieczna.

Reklama

„Mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszają problem zbyt dużego natężenia ruchu oraz nadmiernej prędkości pojazdów. (...) Szczególnie niepokojące są sytuacje, gdy dzieci poruszają się w pobliżu jezdni, a przejeżdżające pojazdy rozwijają znaczne prędkości” – alarmuje radna Emilia Chruściel w swoim piśmie.

Czy tylko "leżący policjant" zmusi ich do zdjęcia nogi z gazu?

Sami mieszkańcy uważają, że prośby i apele do sumienia kierowców nic już nie dadzą. Jedynym ratunkiem jest fizyczne zablokowanie możliwości szybkiej jazdy. Stąd konkretna propozycja: montaż progu zwalniającego. Radna przypomina urzędnikom, że dbanie o bezpieczeństwo łukowian to absolutny obowiązek samorządu, dlatego sprawa powinna dostać najwyższy priorytet.

Reklama

Teraz piłka jest po stronie burmistrza Piotra Płudowskiego i miejskich drogowców. Gdy tylko magistrat odpowie na interpelację, od razu Was o tym poinformujemy.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy legendarne progi zwalniające to jedyny skuteczny sposób na piratów drogowych na osiedlach w Łukowie? A może „leżący policjanci” tylko utrudniają życie normalnym kierowcom i miasto powinno szukać innych rozwiązań, na przykład częstszych patroli policji? Dajcie znać w komentarzach, jak to wygląda na Waszych ulicach!

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2026 20:51
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Nastka - niezalogowany 2026-06-25 21:11:41

    Może niech radna się przejdzie na ul kiernickich tak przy każdym skrzyżowaniu jest próg zwalniający więc gdzie tam można się rozpędzić? Nie szukajmy dziury w całym i nie wymyślamy nowych GŁUPOT Już jest świetnie podniesiony próg na Kilińskiego to też pewnie robota Pani Radnej Chruściel . Jest naprawdę dużo roboty w Łukowie dajmy spokój progom i toaletom bo to jest jakaś parodia Jesteście radnymi stańcie o poziom wyżej od nas i się czymś wykażecie bo te wasze interpelację są słabiej a bardzo często żenujące

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Stefek - niezalogowany 2026-06-25 21:31:55

    W punkt. A wiecie czemu ruch na Kiernickich się zwiększył? Bo na rondzie przy Kościele suszą a przez Kilińskiego to h.. nie jazda przez te progi.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Łuków.TV




Reklama
Najnowsze wiadomości