Mieszkańcy ul. Kiernickich w Łukowie skarżą się na zbyt szybką jazdę. Radna złożyła interpelację do burmistrza i chce progu zwalniającego.
ŁUKÓW. Czy mniejsze, osiedlowe uliczki w naszym mieście muszą zamieniać się w tory wyścigowe? Mieszkańcy ulicy Kiernickich mają już dość bezmyślnych kierowców, którzy za nic mają bezpieczeństwo pieszych. Sprawa urosła do rangi poważnego problemu, a do akcji wkroczyła radna Emilia Chruściel, która złożyła interpelację do burmistrza Piotra Płudowskiego.
Oficjalne pismo w tej sprawie trafiło na biurko burmistrza 24 czerwca a dzień później zarejestrowało je Biuro Rady Miasta.
Ulica Kiernickich to spokojna okolica z domkami jednorodzinnymi. Każdego dnia chodzą tędy starsi ludzie, rodzice z wózkami i dzieci bawiące się w pobliżu posesji. Niestety, dla wielu kierowców ta wąska ulica stała się idealnym, szybkim skrótem, na którym można mocniej wcisnąć gaz. Mieszkańcy mówią wprost – sytuacja stała się niebezpieczna.
„Mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszają problem zbyt dużego natężenia ruchu oraz nadmiernej prędkości pojazdów. (...) Szczególnie niepokojące są sytuacje, gdy dzieci poruszają się w pobliżu jezdni, a przejeżdżające pojazdy rozwijają znaczne prędkości” – alarmuje radna Emilia Chruściel w swoim piśmie.
Sami mieszkańcy uważają, że prośby i apele do sumienia kierowców nic już nie dadzą. Jedynym ratunkiem jest fizyczne zablokowanie możliwości szybkiej jazdy. Stąd konkretna propozycja: montaż progu zwalniającego. Radna przypomina urzędnikom, że dbanie o bezpieczeństwo łukowian to absolutny obowiązek samorządu, dlatego sprawa powinna dostać najwyższy priorytet.
Teraz piłka jest po stronie burmistrza Piotra Płudowskiego i miejskich drogowców. Gdy tylko magistrat odpowie na interpelację, od razu Was o tym poinformujemy.
A jakie jest Wasze zdanie? Czy legendarne progi zwalniające to jedyny skuteczny sposób na piratów drogowych na osiedlach w Łukowie? A może „leżący policjanci” tylko utrudniają życie normalnym kierowcom i miasto powinno szukać innych rozwiązań, na przykład częstszych patroli policji? Dajcie znać w komentarzach, jak to wygląda na Waszych ulicach!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Może niech radna się przejdzie na ul kiernickich tak przy każdym skrzyżowaniu jest próg zwalniający więc gdzie tam można się rozpędzić? Nie szukajmy dziury w całym i nie wymyślamy nowych GŁUPOT Już jest świetnie podniesiony próg na Kilińskiego to też pewnie robota Pani Radnej Chruściel . Jest naprawdę dużo roboty w Łukowie dajmy spokój progom i toaletom bo to jest jakaś parodia Jesteście radnymi stańcie o poziom wyżej od nas i się czymś wykażecie bo te wasze interpelację są słabiej a bardzo często żenujące
W punkt. A wiecie czemu ruch na Kiernickich się zwiększył? Bo na rondzie przy Kościele suszą a przez Kilińskiego to h.. nie jazda przez te progi.
Może niech radna się przejdzie na ul kiernickich tak przy każdym skrzyżowaniu jest próg zwalniający więc gdzie tam można się rozpędzić? Nie szukajmy dziury w całym i nie wymyślamy nowych GŁUPOT Już jest świetnie podniesiony próg na Kilińskiego to też pewnie robota Pani Radnej Chruściel . Jest naprawdę dużo roboty w Łukowie dajmy spokój progom i toaletom bo to jest jakaś parodia Jesteście radnymi stańcie o poziom wyżej od nas i się czymś wykażecie bo te wasze interpelację są słabiej a bardzo często żenujące
W punkt. A wiecie czemu ruch na Kiernickich się zwiększył? Bo na rondzie przy Kościele suszą a przez Kilińskiego to h.. nie jazda przez te progi.