Szli ulicą, szukając guza. Gdy zobaczyli 41-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego, w ich oczach pojawiła się czysta agresja. Powód? Zupełnie absurdalny! Mężczyzna miał na sobie koszulkę z logo drużyny piłkarskiej, której młodzi bandyci nienawidzili. Dwóch nastolatków bez mrugnięcia okiem rzuciło się na bezbronnego człowieka. Skatowali go, zerwali z niego ubranie i uciekli! Teraz grozi im długa odsiadka.
Do tego przerażającego napadu doszło w minioną sobotę w Międzyrzecu Podlaskim. 41-latek spokojnie spacerował ulicą, nie szukając z nikim zwady. Jak podkreśla policja, w żaden sposób nie prowokował napastników. Niestety, trafił na bezwzględnych agresorów. 17-latek i jego 19-letni kompan uznali, że barwy klubowe na piersi przechodnia to powód do linczu.
Szybko przeszli do czynu. Młodszy z bandytów z impetem zaatakował mężczyznę – zaczął go okładać pięściami i brutalnie kopać. Gdy skatowany 41-latek bezwładnie runął na ziemię, napastnicy rzucili się na niego, brutalnie zdarli z niego koszulkę i uciekli, zostawiając ofiarę na chodniku.
Młodociani przestępcy długo nie nacieszyli się wolnością. Międzyrzeccy kryminalni natychmiast ruszyli w pościg. Już następnego dnia obaj furiaci byli w kajdankach! Policjanci namierzyli ich i zatrzymali na terenie miasta.
Prokurator bez wahania postawił im zarzut rozboju. Choć na razie sąd zastosował wobec nich jedynie dozór policji, to za ten bezmyślny i okrutny atak odpowiedzą z pełną surowością. Przez swoją kibolską furię 17-latek i 19-latek mogą spędzić za kratami nawet najbliższe 15 lat!

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze