Reklama

Komplet awansów i świetna forma. Sztangiści z Łukowa zdominowali eliminacje w Sędziszowie!

To się nazywa stuprocentowa skuteczność! Ostatnia sobota w Sędziszowie Małopolskim należała do reprezentantów Olimpijczyka Łuków. Nasi młodzi ciężarowcy pojechali na eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Lubelskie 2026” i po prostu zrobili swoje. Do turnieju głównego zgłosiliśmy siedmioosobową ekipę i dokładnie cała siódemka wywalczyła bilety do finałów!

Na pomostach w Sędziszowie nasi zawodnicy nie dali rywalom większych szans, zgarniając aż cztery pierwsze miejsca. Formą błysnęła Amelia Biaduń, która wygrała konkurencję w kategorii powyżej 77 kg. Wśród chłopaków na najwyższy stopień podium wskoczyli Paweł Młynarczyk (kat. 60 kg), Krystian Śledź (kat. 70 kg) oraz Marcel Wardziak-Mąka (kat. 95 kg). Cała czwórka wraca do domu ze złotem i statusem faworytów przed zbliżającymi się mistrzostwami.

Droga do finału w komplecie

Świetną robotę wykonali też pozostali zawodnicy, bo to dzięki ich równej i twardej walce meldujemy się w finałach w pełnym składzie. Rafał Łobejko w najcięższej kategorii (+95 kg) wywalczył drugie miejsce, ulegając tylko jednemu przeciwnikowi. Na podium wskoczył też Aleksander Chlebiecki (trzeci w kat. 55 kg), a tuż za nim – na czwartej lokacie – zmagania ukończył Adam Przeździak (kat. 75 kg).

Reklama

Wielkie święto sportu na własnym podwórku

Prawdziwe emocje czekają nas jednak pod koniec przyszłego miesiąca. Tak się składa, że gospodarzem tegorocznych finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest właśnie Łuków! Najlepsi młodzi sztangici i sztangistki z całego kraju zjadą do nas w dniach 24–26 lipca. Areną tych zmagań będzie hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1.

Poprzeczka wisi wysoko. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Olimpijczyk zajął niesamowite, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej na aż 63 kluby z całej Polski, przywożąc ze sobą złoty i brązowy krążek. W tym roku, kiedy nasi zawodnicy poczują doping własnej, łukowskiej publiczności, apetyty na medale są jeszcze większe.

Reklama

Wielkie brawa i gratulacje dla całej ekipy oraz sztabu trenerskiego! Teraz czas na ostatnie szlify formy, a Was już teraz zapraszamy pod koniec lipca na trybuny – bądźmy tam razem i pomóżmy naszym wywalczyć medale!

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/06/2026 06:57
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Łuków.TV




Reklama
Najnowsze wiadomości