Reklama

Strażacy z gminy Wojcieszków wybrali władze na nową kadencję. Bartosz Kraśniewski zostaje na stanowisku prezesa

Druhowie z ochotniczych straży pożarnych w gminie Wojcieszków podsumowali ostatnich pięć lat działalności i zdecydowali, kto pokieruje związkiem w kolejnej kadencji. Podczas niedzielnego (21 czerwca) Zjazdu Gminnego, stanowisko prezesa ponownie powierzono dh. Bartoszowi Kraśniewskiemu.

Zjazd był okazją do rozliczenia dotychczasowej pracy zarządu. Po przedstawieniu sprawozdań delegaci z poszczególnych jednostek OSP jednogłośnie udzielili ustępującym władzom absolutorium. Obrady otworzył dotychczasowy prezes, a samo spotkanie sprawnie poprowadził Grzegorz Gruba.

W spotkaniu, poza samymi strażakami, wzięli udział zaproszeni goście, w tym szef łukowskiej JRG mł. bryg. Paweł Szyszkowski, sekretarz zarządu powiatowego ZOSP RP Paweł Lucht, wójt Marcin Kurek, radna powiatowa Barbara Chadaj, a także przedstawiciele Rady Gminy z przewodniczącym Kamilem Zbietką na czele. Obecni byli również urzędnicy: sekretarz Zofia Mikusek, skarbnik Anna Trwoga, dyrektor muzeum w Woli Okrzejskiej Magdalena Mitura oraz byli komendanci gminni.\

Reklama

Najważniejszym punktem porządku obrad były jednak wybory. Głosowanie pokazało, że strażacy stawiają na ciągłość – Bartosz Kraśniewski utrzymał funkcję prezesa. Zmiany i nowe nazwiska pojawiły się natomiast w samym składzie zarządu i komisji rewizyjnej.

Nowy Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wojcieszkowie:

  • Prezes: dh Bartosz Kraśniewski

  • I Wiceprezes: dh Piotr Gołoś

  • II Wiceprezes: dh Paweł Wanecki

  • Komendant Gminny: dh Konrad Dębek

  • Zastępca Komendanta Gminnego ds. OC: dh Przemysław Szymecki

  • Skarbnik: dh Marcin Kurek

  • Sekretarz: dh Krzysztof Fredo

    Reklama

Członkowie Zarządu: dh Rafał Malinowski, dh Magdalena Żentała, dh Kamil Szyndler, dh Jan Warpas, dh Grzegorz Golba, dh Krzysztof Cieślak, dh Patryk Kłoda oraz dh Krzysztof Latoch.

Kapelanem gminnym strażaków został ks. Marian Banasiuk.

Komisja Rewizyjna:

  • Przewodniczący: dh Michał Świder

  • Sekretarz: dh Błażej Leszczak

  • Członek: dh Filip Jarosław

Wybrano także delegatów, którzy będą reprezentować gminę Wojcieszków na Zjeździe Powiatowym ZOSP RP w Łukowie. Będą to: dh Bartosz Kraśniewski, dh Konrad Dębek, dh Magdalena Żentała oraz dh Piotr Gołoś.

Reklama

Niedzielne spotkanie zamknęły podziękowania dla wszystkich druhen i druhów za ich codzienną gotowość do wyjazdów, akcje ratownicze i pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/06/2026 14:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Łuków.TV




Reklama
Najnowsze wiadomości