Druhowie z ochotniczych straży pożarnych w gminie Wojcieszków podsumowali ostatnich pięć lat działalności i zdecydowali, kto pokieruje związkiem w kolejnej kadencji. Podczas niedzielnego (21 czerwca) Zjazdu Gminnego, stanowisko prezesa ponownie powierzono dh. Bartoszowi Kraśniewskiemu.
Zjazd był okazją do rozliczenia dotychczasowej pracy zarządu. Po przedstawieniu sprawozdań delegaci z poszczególnych jednostek OSP jednogłośnie udzielili ustępującym władzom absolutorium. Obrady otworzył dotychczasowy prezes, a samo spotkanie sprawnie poprowadził Grzegorz Gruba.
W spotkaniu, poza samymi strażakami, wzięli udział zaproszeni goście, w tym szef łukowskiej JRG mł. bryg. Paweł Szyszkowski, sekretarz zarządu powiatowego ZOSP RP Paweł Lucht, wójt Marcin Kurek, radna powiatowa Barbara Chadaj, a także przedstawiciele Rady Gminy z przewodniczącym Kamilem Zbietką na czele. Obecni byli również urzędnicy: sekretarz Zofia Mikusek, skarbnik Anna Trwoga, dyrektor muzeum w Woli Okrzejskiej Magdalena Mitura oraz byli komendanci gminni.\
Najważniejszym punktem porządku obrad były jednak wybory. Głosowanie pokazało, że strażacy stawiają na ciągłość – Bartosz Kraśniewski utrzymał funkcję prezesa. Zmiany i nowe nazwiska pojawiły się natomiast w samym składzie zarządu i komisji rewizyjnej.
Prezes: dh Bartosz Kraśniewski
I Wiceprezes: dh Piotr Gołoś
II Wiceprezes: dh Paweł Wanecki
Komendant Gminny: dh Konrad Dębek
Zastępca Komendanta Gminnego ds. OC: dh Przemysław Szymecki
Skarbnik: dh Marcin Kurek
Sekretarz: dh Krzysztof Fredo
Członkowie Zarządu: dh Rafał Malinowski, dh Magdalena Żentała, dh Kamil Szyndler, dh Jan Warpas, dh Grzegorz Golba, dh Krzysztof Cieślak, dh Patryk Kłoda oraz dh Krzysztof Latoch.
Kapelanem gminnym strażaków został ks. Marian Banasiuk.
Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący: dh Michał Świder
Sekretarz: dh Błażej Leszczak
Członek: dh Filip Jarosław
Wybrano także delegatów, którzy będą reprezentować gminę Wojcieszków na Zjeździe Powiatowym ZOSP RP w Łukowie. Będą to: dh Bartosz Kraśniewski, dh Konrad Dębek, dh Magdalena Żentała oraz dh Piotr Gołoś.
Niedzielne spotkanie zamknęły podziękowania dla wszystkich druhen i druhów za ich codzienną gotowość do wyjazdów, akcje ratownicze i pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze