Reklama

Mieszkańcy Ziemi Łukowskiej uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Łuków świętował 235. rocznicę Konstytucji 3 Maja. Była msza w kolegiacie, występ chóru i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową.

W niedzielę, 3 maja, w Łukowie odbyły się uroczyste obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych władz wspólnie w tym Starosta Dariusz Szustek upamiętnili historyczne wydarzenie z 1791 roku, manifestując patriotyzm i przywiązanie do narodowych tradycji.

Uroczystości zainaugurowała o godzinie 9:00 Msza Święta w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił Chór Ziemi Łukowskiej, podkreślając podniosły charakter spotkania. Po zakończeniu liturgii delegacje samorządu Powiatu Łukowskiego, Miasta oraz Gminy Łuków udały się pod pamiątkową tablicę. Tam, w geście narodowej pamięci, złożono wspólną wiązankę kwiatów, oddając hołd twórcom pierwszej w Europie nowoczesnej ustawy zasadniczej.

Reklama

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/05/2026 08:53
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Łuków.TV




Reklama
Najnowsze wiadomości