Reklama

Mamy 7. drużynę w Polsce! Wielki sukces młodych szczypiornistek z Łukowa

To były dni, których te dziewczyny nie zapomną do końca życia. Mnóstwo potu, sportowa złość, chwile czystej radości po wygranych i łzy wzruszenia, kiedy wybrzmiał ostatni gwizdek. Zawodniczki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie właśnie wróciły z Finału Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej i mają pełne prawo do dumy. W nadmorskim Dźwirzynie, walcząc z 16 najlepszymi ekipami z całego kraju, wywalczyły genialne, 7. miejsce w Polsce!

 To były dni, których te dziewczyny nie zapomną do końca życia. Mnóstwo potu, sportowa złość, chwile czystej radości po wygranych i łzy wzruszenia, kiedy wybrzmiał ostatni gwizdek. Zawodniczki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie właśnie wróciły z Finału Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej i mają pełne prawo do dumy. W nadmorskim Dźwirzynie, walcząc z 16 najlepszymi ekipami z całego kraju, wywalczyły genialne, 7. miejsce w Polsce!

Trzeba to sobie jasno powiedzieć – dziewczęta jechały nad morze nie tylko jako reprezentantki swojej szkoły czy Łukowa, ale jako duma całego województwa lubelskiego. I ani przez moment nie odpuściły.

Reklama

Charakter, serce i walka do końca

Kto choć raz widział te dziewczyny w akcji, ten wie, że na boisku nie ma dla nich straconych piłek. Turniej finałowy to była prawdziwa szkoła charakteru. Każdy mecz kosztował masę sił, a rywalki stawiały poprzeczkę niezwykle wysoko. Nasze szczypiornistki pokazały jednak niesamowitą twardość i ducha drużyny – zostawiły na parkiecie całe serce, udowadniając, że bez problemu pukają do krajowej czołówki.

Ten historyczny sukces wywalczyły: Blanka Wolińska, Hanna Rosińska, Weronika Kazana, Zofia Kubalska, Natalia Pieniak, Nelly Gołębska, Lena Mućka, Julia Grula, Lena Szyszka, Hanna Zgorzałek, Zofia Ostrysz, Natasza Parzyszek oraz Jagoda Kopiejek.

Reklama

Trenerka z pasją i wsparcie, bez którego by się nie udało

Ogromne brawa należą się kobiecie, która to wszystko posklejała. Trenerka drużyny, pani Anna Orzeł-Reżka, wykonała z dziewczynami tytaniczną pracę. Jej profesjonalizm, setki godzin spędzonych na treningach i wiara w zespół to fundament, bez którego nie byłoby mowy o tak wysokiej lokacie w kraju.

Oczywiście, taki wyjazd na drugi koniec Polski to też spore wyzwanie organizacyjne i finansowe. Na szczęście wokół drużyny pojawili się ludzie i instytucje z wielkim sercem. Dziewczyny i szkoła z całego serca dziękują partnerom, którzy dołożyli swoją cegiełkę do spełnienia tych sportowych marzeń. Wśród nich znaleźli się: Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Miasta, LWSZS, a także firmy AD Ubezpieczenia, Fagum-Stomil, Koło Przygody oraz Banki Spółdzielcze w Łukowie i Trzebieszowie.

Reklama

Siódme miejsce w Polsce smakuje wybornie, ale znając ambicję naszych zawodniczek, to dopiero początek ich drogi. Dziewczyny wracają do Łukowa z jeszcze większym głodem zwycięstwa i nowymi marzeniami. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy – pokazaliście klasę!

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 18:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Łuków.TV




Reklama
Najnowsze wiadomości