Reklama

Zmiana warty i morze wzruszeń. Tak Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim pożegnał rok szkolny!

To nie był zwykły koniec roku. Piątek, 26 czerwca, zapisał się w historii Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim jako dzień wyjątkowy. Obok tradycyjnej radości z nadchodzących wakacji, na szkolnej sali rządzili dziś emocje, wspomnienia i wielkie podziękowania. Placówka oficjalnie zamknęła ważny rozdział i po dziesięciu latach zyskała nową dyrektor.

Uroczysta akademia zgromadziła uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Andrzej Wisiński – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego i zarazem absolwent tutejszego liceum, a także reprezentantki Rady Rodziców: przewodnicząca Magdalena Szczepanik oraz sekretarz Anna Piszczek.

Pożegnanie absolwentów i zasłużone nagrody

Najważniejszymi bohaterami dnia była oczywiście młodzież. Wyjątkowo mocno bito dziś brawo absolwentom Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy odebrali swoje świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawcy, Jarosława Pieńkusa.

Reklama

Dla wielu uczniów była to także okazja do odebrania nagród i dyplomów za wybitne wyniki w nauce, czerwone paski oraz zaangażowanie w życie szkoły i bezinteresowną pomoc innym.

Podziękowania dla ludzi z pasją

Koniec roku to najlepszy moment, by podziękować tym, którzy na co dzień oddają szkole serce. W sposób szczególny społeczność podziękowała Andrzejowi Gryzikowi, wieloletniemu nauczycielowi języka angielskiego, który swoją pasją i pracą ukształtował wiele roczników młodzieży.

Słowa uznania usłyszał również Andrzej Wisiński, który od lat wspierał szkołę i wierzył w jej przyszłość – zwłaszcza w tych trudniejszych momentach na historycznej ścieżce placówki.

Reklama

Historyczna zmiana w gabinecie dyrektora

Najbardziej poruszającym momentem uroczystości było jednak oficjalne przekazanie sterów zarządzania placówką. Po dziesięciu latach pełnienia funkcji dyrektora, dotychczasowa szefowa pożegnała się ze swoim stanowiskiem. Co ważne, nie odchodzi ze Stoczka – nadal będzie częścią zespołu, wspierając uczniów jako nauczyciel i pedagog.

Z kolei od 1 września 2026 roku stery w Zespole Szkół oficjalnie przejmie Renata Sidor. Nowa pani dyrektor odebrała już pierwsze gratulacje oraz życzenia niesłabnącej energii do realizacji nowych wyzwań.

Reklama

Czas na zasłużony odpoczynek!

Na koniec uroczystości popłynęły podziękowania dla wszystkich przyjaciół szkoły, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, bez których ten rok nie byłby tak udany.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy pięknych, słonecznych, pełnych przygód, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Odpoczywajcie i wracajcie do nas we wrześniu z zupełnie nową energią.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/06/2026 09:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Łuków.TV




Reklama
Najnowsze wiadomości