Reklama

Zagrają dla Kajtusia chorego na białaczkę. Wielki turniej w Okrzei, który jest czymś więcej niż sportem

Są takie mecze, w których wynik na tablicy nie ma najmniejszego znaczenia. Są chwile, kiedy piłka nożna schodzi na dalszy plan, a na pierwszy wysuwa się to, co najważniejsze – ludzka solidarność. Już 19 lipca stadion w Okrzei stanie się sercem wielkiej, charytatywnej akcji. Tego dnia lokalna społeczność i fani futbolu zjednoczą siły w wyjątkowym turnieju „Zagrajmy dla Kajtusia”. Cel jest jeden: uratować przyszłość małego chłopca i pomóc jego mamie, na którą w jednym momencie spadły niewyobrażalne nieszczęścia.


Tragedia, która poruszyła serca
Życie Patrycji i Kamila oraz ich 3-letniego synka Kajtka jeszcze kilkanaście miesięcy temu biegło normalnym rytmem. Wszystko zmieniło się jesienią ubiegłego roku, gdy u malucha zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Szpitale, chemioterapia, strach i codzienna, wycieńczająca walka o zdrowie dziecka stały się ich nową rzeczywistością.

Niestety, los zadał tej rodzinie kolejny, potworny cios. Zupełnie nagle, w nocy, z powodu pęknięcia tętniaka zmarł Kamil – kochający mąż i tata Kajtusia. Miał zaledwie 26 lat. Patrycja została na świecie zupełnie sama. Bez partnera, bez jego codziennego wsparcia i z ciężko chorym dzieckiem na rękach. Ponieważ Kajtek cały czas przechodzi agresywne leczenie w szpitalu, kobieta nie ma żadnej możliwości podjęcia pracy. Cały swój czas i resztki sił oddaje synkowi.

Reklama

Piłkarska rodzina wchodzi do gry
W tym najtrudniejszym momencie nie możemy zostawić ich samych. Środowisko sportowe z regionu postanowiło działać natychmiast i zorganizować turniej, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie chłopca oraz wsparcie jego mamy.

Organizatorzy zapraszają do gry absolutnie każdego – kluby, drużyny podwórkowe, amatorów i wszystkich, którzy chcą pomóc, dobrze się przy tym bawiąc. Mecze będą rozgrywane w systemie 5+1 na stadionie w Okrzei, a rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach:

Reklama

Roczniki 2013/2014

Roczniki 2015/2016

Kategoria OPEN (16+)

Wpisowe od drużyny wynosi 400 zł, a zapisy przyjmowane są do 10 lipca pod numerem telefonu: 511 627 258 (Kamil Chmiel).

Jak możesz pomóc, jeśli nie grasz w piłkę?
Turniej w Okrzei to nie tylko wydarzenie dla zawodników. Organizatorzy gorąco zapraszają na trybuny całe rodziny – Wasza obecność i doping będą ogromnym wsparciem.

Jeśli jednak nie możecie pojawić się na stadionie osobiście lub nie zbierzecie składu na turniej, wciąż możecie dołożyć swoją cegiełkę. W sieci trwa oficjalna zbiórka pieniędzy, z której fundusze trafią bezpośrednio do pani Patrycji na opłacenie dojazdów do szpitali, leków, rehabilitacji Kajtka i bieżące przeżycie.

Reklama

Wpłat można dokonywać bezpośrednio przez internet:

???? zrzutka.pl/793pdj

Pokażmy, jak wielkie serca mają mieszkańcy naszego regionu. Udostępnijmy informację o turnieju znajomym, powiedzmy o tym sąsiadom, zgłośmy drużyny albo po prostu wpłaćmy symboliczny piątak na zrzutkę. Najważniejsze zwycięstwa odnosimy wtedy, gdy potrafimy podać rękę komuś, kto znalazł się na zakręcie. Zagrajmy dla Kajtusia!

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/06/2026 09:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Łuków.TV




Reklama
Najnowsze wiadomości