W Wandowie podpisano umowę na rozbudowę wojewódzkiej drogi DW 807. Prace obejmą czterokierunkowy odcinek i potrwają do jesieni 2027 roku. Mieszkańcy czekali na tę inwestycję od lat.
Lublin – Cztery kilometry drogi wojewódzkiej doczekają się kompleksowej modernizacji. We wtorek w Wandowie (powiat łukowski) przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie podpisali umowę z konsorcjum Strabag na rozbudowę DW nr 807 na odcinku Wandów–Ogniwo. Wartość zadania wynosi 36,5 mln zł.
Prace budowlane potrwają do 26 listopada 2027 roku. Jak zaznaczają urzędnicy, inwestycja to odpowiedź na lata apeli zarówno mieszkańców, jak i samorządowców z regionu.
"To historyczny i niezwykle ważny moment dla lokalnej społeczności. Doskonale wiemy, jak bardzo ta inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców oraz samorządowców, którzy od lat zabiegali o to, by droga została gruntownie przebudowana" – powiedział Piotr Breś, wicemarszałek Województwa Lubelskiego.
Czterokierunkowy odcinek to zaledwie fragment większego projektu. Planowana jest bowiem kompleksowa modernizacja trasy o łącznej długości około 12,5 km, która połączy siedem miejscowości: Jarczew, Nowy Świat, Germanicha, Kamień, Wandów, Osiny i Ogniwo. Decyzja ZRID, wymagana do realizacji inwestycji, została już uzyskana na całość trasy. Kolejne etapy będą realizowane sukcesywnie, w miarę dostępności środków finansowych.
Zakres prac jest ambitny. Będzie obejmować nie tylko całkowitą wymianę nawierzchni dostosowanej do ruchu ciężkiego, ale także korektę przebiegu i wysokości drogi. Inwestor wybuduje sześć zatoki autobusowe, modernizuje sześć skrzyżowań oraz przebuduje chodniki i ścieżki rowerowe.
Równolegle będą przeprowadzane prace związane z budową systemów odwodnienia, kanalizacji deszczowej oraz likwidacją barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Wymieniane będą również sieci elektroenergetyczne, wodociągowe i gazowe.
Wykonawca, firma Strabag, udzielił na wykonane roboty siedmioletniej gwarancji jakości i rękojmi. To element mający zapewnić mieszkańcom długotrwałą niezawodność drogi.
W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli nie tylko przedstawiciele administracji wojewódzkiej, ale także lokalne władze samorządowe – starostowie i wójci gmin, których teren obejmuje rozbudowywana droga.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze