Ponad 3,5 mln zł na konserwację i remont
To chwila, na którą czekali mieszkańcy Łukowa i miłośnicy historii. Jak podaje Telewizja Master, zakończyły się kompleksowe prace remontowe i konserwatorskie przy zespole klasztornym pobernardyńskim. Oficjalne zakończenie inwestycji odbędzie się w środę 5 lutego.
Projekt realizowany przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego kosztował ponad 3,5 mln zł. Blisko 2,8 mln zł pochodziło z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, a ponad 640 tys. zł to wkład własny parafii.
Zakres wykonanych prac
- Remont krypt kościoła i montaż nowoczesnej instalacji elektrycznej.
- Przebudowa schodów zewnętrznych oraz renowacja elewacji.
- Odnowienie „klasztorka” – południowo-zachodniego skrzydła budynku.
To nie koniec planów! Proboszcz ks. Andrzej Kieliszek zapowiada kolejne projekty. Złożono wnioski o dofinansowanie na:
- Konserwację polichromii.
- Budowę systemu odprowadzania wód opadowych.
- Remont zabytkowej dzwonnicy i instalację oświetlenia.
Uroczyste otwarcie – wielkie święto dla miasta
Oficjalne zakończenie prac odbędzie się 5 lutego o godz. 18:00. W kościele odprawiona zostanie msza święta dziękczynna, której przewodniczyć będzie Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Następnie nastąpi poświęcenie odnowionych budynków.
- Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten projekt. Szczególne podziękowania kierujemy do starosty łukowskiego Dariusza Szustka, który pomógł w pozyskaniu środków” – mówi ks. Andrzej Kieliszek.
Dzięki tej inwestycji Łuków odzyskał kolejny fragment swojej historii. To duma i radość dla całej społeczności!
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze