Można zadbać o środowisko i wesprzeć strażaków ochotników. Ochotnicza Straż Pożarna w Okrzei organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jeśli będzie go dużo, jednostka może otrzymać nagrody finansowe.
Na plac przy dawnej mleczarni przy ul. Kościuszki można dostarczać m.in.: chłodziarki i zamrażarki, pralki, kuchenki elektryczne i zmywarki, mikrofalówki, wentylatory, odkurzacze, maszyny do szycia, żelazka, tostery, komputery, telefony, odbiorniki radiowe i telewizyjne oraz instrumenty muzyczne. Organizatorzy zbiórki przyjmują również: narzędzia elektryczne, kosiarki,
zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym, termostaty, baterie i akumulatory.
W minioną sobotę druhowie odbierali elektrośmieci w ramach mobilnej akcji w wybranych miejscowościach, ale deklarują, że jeśli ktoś ma do oddania większą ilość odpadów i nie może ich dostarczyć samodzielnie do punktu zbiórki, może poprosić o transport telefonicznie pod numerem: 513 753 253.
Stary sprzęt elektryczny i elektroniczny można dostarczać na plac przy mleczarni o dowolnej porze, a dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami: 513 753 253 i 667 986 182.
Akcja trwa do piątku 14 października.
Zbiórka jest częścią ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy". Za każdą tonę elektrośmieci organizatorzy zbiórki oferują OSP 225 złotych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze