W najbliższych dniach przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym rozpoczną się prace związane z pielęgnacją drzewostanu. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków zostaną usunięte chore drzewa i krzewy, a w ich miejsce pojawią się nowe nasadzenia.
Prace prowadzone są na podstawie zatwierdzonego projektu, który uzyskał zgodę ks. Biskupa, Rady Parafialnej oraz odpowiednich urzędów.
Proboszcz parafii apeluje o modlitwę za bezpieczeństwo osób wykonujących prace. „Te działania nie tylko poprawią estetykę otoczenia kościoła, ale także zwiększą bezpieczeństwo wiernych” – podkreśla.
Wierni są zachęcani do wspierania projektu, który świadczy o trosce o dziedzictwo kulturowe i środowisko naturalne parafii.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Aplikacja ŁUKÓW.TV
OGLOSZENIA TUTAJ!
MENU TUTAJ
NEKROLOGI TUTAJ
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze