19-latek z prawem jazdy od stycznia wyprzedzał na pasach i skrzyżowaniu. Policja w Radzyniu dała mu 2550 zł mandatu i 31 punktów.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim wylegitymowali 19-letniego kierowcę odpowiedzialnego za serię niebezpiecznych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Zdarzenie miało miejsce 3 czerwca na ulicy Ostrowieckiej. Młody kierowca, mieszkaniec gminy Wohyń, który prawo jazdy posiada dopiero od stycznia bieżącego roku, dopuścił się kilku poważnych wykroczeń.
Niebezpieczne manewry na ulicach miasta
Analiza materiałów przekazanych przez innego uczestnika ruchu oraz nagrań z miejskiego monitoringu wykazała, że kierujący Hyundaiem i30 wielokrotnie naruszał przepisy. 19-latek wyprzedzał pojazdy bezpośrednio na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu, ignorował podwójną linię ciągłą, a także przejechał przez powierzchnię wyłączoną z ruchu.
Surowe konsekwencje dla sprawcy
Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających policjanci ukarali kierowcę mandatami na łączną kwotę 2550 złotych. Dodatkowo na jego konto trafiło 31 punktów karnych – liczba mająca poważne konsekwencje dla dalszych możliwości prowadzenia pojazdu.
Apel policji do wszystkich kierowców
Komisarz Piotr Mucha z radzyńskiej policji podkreśla rolę obywatelskiego zaangażowania: – Dzięki materiałom przekazanym przez innego uczestnika ruchu drogowego oraz zapisom miejskiego monitoringu ustaliliśmy kierowcę, który dopuścił się szeregu niebezpiecznych wykroczeń na drodze.
Policja przypomina, że każde zgłoszenie dotyczące naruszeń przepisów ruchu drogowego jest analizowane, a osoby łamiące przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze